1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. The Last of Us Dizisi İçin Chernobyl’in Senaristi Craig Mazin ve HBO Tekrar Bir Araya Geliyor

The Last of Us Dizisi İçin Chernobyl’in Senaristi Craig Mazin ve HBO Tekrar Bir Araya Geliyor

Konsol oyunlarının en beğenilenlerinden The Last of Us Chernobyl'in senaristi Craig Mazin ve HBO'un tekrar birleşmesi ile dizi oluyor.

The-last-of-us-HBO-series-585x300

Geçtiğimiz yıllarda en başarılı PlayStation oyunlarından biri olan The Last of Us’ın dizisi için hazırlıklar başladı.

Diziyi Chernobyl’in Senaristi Craig Mazin ve Oyunun Yaratıcılarından Neil Druckmann birlikte hazırlayacak

Eğlence sektörünün önemli bir parçası olan ve hâlihazırda sağlam hayran kitlelerine sahip oldukları için ekrana uyarlanmaları için Hollywood stüdyolarının da odağında olan video oyunları, bugüne kadar pek çok kez sinemaya uyarlandı. Her ne kadar bu uyarlamalar çoğu zaman hayal kırıklığıyla sonuçlansa da Hollywood video oyunları sinemaya uyarlama ısrarından vazgeçmedi. Böylece Resident Evil, Tomb Raider, Silent Hill, Warcraft, Sonic the Hedgehog gibi filmler ortaya çıktı. Üstelik Uncharted, Mortal Kombat, Borderlands gibi daha pek çok video oyunu uyarlaması da yolda.

Ancak ilginç bir şekilde, popüler olan her oyunu sinemaya uyarlamak isteyen Hollywood stüdyoları, bugüne kadar bir video oyunundan uyarlanan kayda değer bir diziye imza atmadı. Son yıllarda televizyon dünyasıyla sinema arasındaki çizginin gitgide bulanıklaşması bile bu durumu pek değiştirmedi. Ancak gelen son haberler bu durumun çok yakında değişeceğini gösteriyor. Zira Game of Thrones, True Detective, Watchmen gibi kaliteli dizilere imza atmasıyla tanınan Amerikan kablolu kanalı HBO, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla The Last of Us dizisinin yolda olduğunu duyurdu.

 

Yorum Yap