1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Twitter Kurucusunun Twitter Hesabı Hacklendi

Twitter Kurucusunun Twitter Hesabı Hacklendi

Twitter'ın kurucusu, ortağı ve aktif CEO'su Jack Dorsey’in twitter hesabı kısa bir süre önce hacklendi. Hesaptan ırkçı twitler paylaşıldı.

teknohabirtwitterlogo

Twitter’ın kurucusu, ortağı ve aktif CEO’su Jack Dorsey’in Twitter hesabı kısa bir süre önce hacklendi. Hacklenen 4 Milyon takipçiye sahip Jack Dorsey’in hesabından ırkçı twitler atıldı.

Kuruluşundan bu yana ırkçılığa ve ırkçılığı destekleyen paylaşımlara karşı sert tutum gösteren Twitter bu yönde yazılımsal geliştirmelerde bile bulunuyordu. Kısa zaman önce gelen bu hack haberi ise şok etkisi yarattı. Twitter hesabı kısa süre içerisinde geri alınıp twitler hemen silinsede atılan twitlerin ekran görüntüleri sosyal medyada hızla yayıldı.

Bu da bize teknolojiyle ne kadar iç içe olursanız olun ve ya ne kadar güvenli sitelere üye olursanız olun hesaplarınızın hacklenebileceğini gösteriyor, haberimizin devamında twitter şifrenizi daha güvenli bir şifre ile nasıl değiştirebileceğinizi anlatacağız.

Şifrenizi değiştirmek için izlemeniz gereken adımlar;

  1. Hesabınızın ayarlar bölümü hesap kısmından giriş ve güvenlik kısmından şifreye giriş yapın.
  2. Şu anki şifrenizi belirtilen kısma girin
  3. Daha güvenli yeni şifrenizi iki bölümede girin
  4. Kaydete bastıktan sonra şifrenizi başarı ile değiştirdiniz.
  5. Eğer şifrenizi unuttuysanız şifremi unuttum kısmından hesap ismi, email veya telefon numaranızı kullanarak güçlü bir şifre belirleyin.

Yorum Yap