1. Ana Sayfa
  2. Mobil Uygulama
  3. Twitter’dan Yeni 3 Özellik Müjdesi

Twitter’dan Yeni 3 Özellik Müjdesi

Twitter'ın üzerinde çalışmakta olduğu yeni özellikler gün yüzüne çıktı. Bu özellikler yanıtları gizleme, önerilen tweet'lerin dilleri ve görsel paylaşımlarına getirilen etiket ve alt metin özelliklerini içeriyor.


Popüler sosyal medya sitesi Twitter, kullanıcılarının kullanıma sunacağı yeni özellikleri test etmeye devam ediyor. Günlük kullanıcı sayısını 140 milyon kişiye yaklaşan Twitter, kullananlar tarafından da fazlası ile beğeniliyor. Kimi kullanıcılar gündemi Twitterdan takip ederken kimi kullanıcılar ise çeşitli konularda tweet atmaktan büyük bir keyif duyuyor. Gelecek olan özelliklerin şimdilik test aşamasında olduğunu bu özelliklerden bir kısmının gelmeyebileceğini belirtelim.

Twitter kullanıcıları, önümüzdeki dönemlerde tweetlerinin altına yapılan yorumlardan istediklerini gizleyebilecekler. Bu özellik, saldırgan yorumlara karşı fazlasıyla yararlı bir özellik olacak. Bu konu ile ilgili bir fotoğraf da paylaşan Jane Manchun Wong, cevapları gizleme özelliğini, gizlenmiş cevapların yeniden gösterilme menüsünün nasıl görüneceğini paylaştı.

Twitter’ın üzerinde çalıştığı diğer özellik ise önerilen tweetlerin dil seçenekleriyle ilgiliydi. Günlük kullanıcı sayısının 140 milyona yakın olması uygulama için farklı dil gereksinimlerini artırıyor. Şimdilik bu özellik sınırlı diller ile kullanıcıya gelicek gibi gözüküyor. Özellik şimdilik sadece İngilizce, Çince, Arapça, Japonca ve Amharca dillerini destekliyor.

Üçüncü özellik ise fotoğraf paylaşımlarını etkileyen bir özellik. Bu özellik ile birlikte Twitter’a eklediğiniz bir görsele alt metin ve etiketler ekleyebileceksiniz. Bu da Twitter’a yüklediğiniz görsellerin platform içinde ve dışında erişilebilirliğini artıracak.

Yorum Yap