1. Ana Sayfa
  2. Yazılım
  3. Twitter, MacOS Uygulamasını Geri Getiriyor

Twitter, MacOS Uygulamasını Geri Getiriyor

2018'de MacOS programını kaldıran Twitter, neden kaldırdıklarının açıklamasıyla beraber uygulamayı geri getirdiğini açıkladı.

twitter

Mac’ler için uygulamayı geçen sene durdurduktan sonra Twitter, Apple macOS 10.15 Catalina açıklandıktan sonra geçen yıl neden uygulamayı kaldırdıklarını açıkladı. Şirket, Apple macOS 10.15 Catalina sürümüyle beraber masaüstü uygulamasını geri getiriyor.

Twitter, geçen hafta Apple’ın WWDC konferansı sırasında uygulamanın Catalina ile tekrardan başlatılacağını ve bu yeni sürümün karanlık mod, klavye kısayolları, çoklu pencereler ve bildirimler gibi çeşitli özelliklere sahip olacağını belirterek masaüstü sürümünün duyurusunu yaptı.

Şubat 2018’de Twitter , bir takım güncellemelerden sonra uygulamayı Apple’s App Store’dan kaldırıp ve kişilerin web sürümünü kullanmasını tavsiye etmişti. En son yapılan açıklamada Macler için olan twitter uygulamasının neden durdurulduğuna dair açıkladı: “Twitter’ı mobil uygulamalarına giderek daha fazla odaklandı, ikisine birden yeterince odaklanamadık ve sadece twitter mobil ile devam etme kararı aldık.”

Yorum Yap