1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Valorant, En Yüksek İzleyici Rekorunu Kırdı

Valorant, En Yüksek İzleyici Rekorunu Kırdı

Riot Games'in geliştiricisi olduğu ve dün itibari ile kapalı betaya açılan Valorant oyunu CS: GO'nun sahip olduğu en yüksek anlık izleyici sayısını geride bıraktı.


League of Legends oyununun yapımcısı Riot Games tarafından geliştirilen FPS türünde oyunlar arasında yerini almaya hazırlanan Valorant dün itibari ile kapalı betaya çıktı. Riot Games’in kapalı betaya açtığı oyun daha önceleri Counter Strike: Global Offensive’nin sahip olduğu tüm zamanların en yüksek eş zamanlı izleyici rekorunu henüz ilk saatlerinde kırmayı başardı.

Valorant Anlık 1,7 Milyon İzleyiciye Ulaştı

Riot Games’in kapalı betaya açtığı FPS taktik oyunu Valorant Twitch’te yayınların başlamasından ardından bir kaç saat geçtikten sonra CS: GO’nun Boston 2018 şampiyonası boyunca 1,13 milyon eş zamanlı izleyiciye ulaşarak kırdığı rekoru 1,7 Milyon eş zamanlı izleyiciye ulaşarak kırdı. Oyunu test aşamasında oynayan kişiler oldukça beğenmiş ve olumlu yorumlarda bulunmuştu.

CS: GO ile aynı mantıkta, Valorant da FPS modunda 5’e 5 taktiksel oyun. Oyunun özelliklerine baktığımızda ise Valve’nin daha CS: GO’da sunmadığı 128 tick sunucular oldukça dikkat çekiyor. Valorant ayrıca gerçek zamanlı hile tespit ve engelleme sistemi, performans optimizasyonu ve strateji tabanlı hikayesi gibi bir çok özelliği daha barındırıyor. Sistem gereksinimlerinin minimum düzeyde olması da oyunu daha çok oynanabilir kılıyor.

Valorant PC sistem gereksinimleri

Önerilen sistem gereksinimleri – 60 fps

  • İşlemci: Intel i3-4150
  • Grafik işlemcisi: Geforce GT730

Maksimum sistem gereksinimleri – 144 + fps

  • İşlemci: Intel Core i5-4460 3.2GHz
  • Grafik işlemcisi: GTX 1050 Ti

Minimum sistem gereksinimleri – 30 fps

  • İşlemci: Intel i3-370M
  • Grafik işlemcisi: Intel HD 3000

Yorum Yap