1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Valorant’ın Hilelere Aldığı Çözüm Ortaya Çıktı

Valorant’ın Hilelere Aldığı Çözüm Ortaya Çıktı

Riot Games'in yeni FPS oyunu Valorant'ın hilelere karşı nasıl önlem aldığı ortaya çıktı. Valorant'ın hile engelleme sistemi bilgisayar açık kaldığı süre boyunca kapanmıyor.


Riot Games’in yakın zamanda kapalı betaya çıkardığı FPS türündeki oyunu Valorant’ta hileye karşı kullanılan çözüm ortaya çıktı. Oyunun hile engelleme sisteminin bilgisayarın açılışından itibaren çalışmaya başladığı keşfedildi.

Valorant Hile Engelleme Sistemi Bilgisayarın Açılışından İtibaren Çalışıyor

Riot Games’in, yakın zamanda kapalı betaya çıkardığı ve oynamak isteyenlerin Twitch üzerinden yayınlar izlemesi gerektiği FPS oyunu Valorant’ta hileye engel olmak için ciddi önlemler aldığı anlaşıldı. Diğer oyunların hile engelleme sistemlerinin aksine Riot Games tarafından yayınlanan Valorant’ın hile engelleme sistemi oyuncunun bilgisayarı açtığı andan itibaren çalışmaya başlıyor. Bilgisayarın açılışında çalışmaya başlayan hile engelleme sistemi bilgisayar kapanana kadar kapanmıyor.

Riot Games’in yeni oyunu Valorant’ın hileye karşı koruması vgk.sys adlı bir sürücü ile geliyor. Sürücü bilgisayar çalışmaya başladığı anda çalışmaya başlıyor. Bu özellik beta sürecinde oyunu oynayan kişiler tarafından destek görmedi. Reddit üzerinde bazı kullanıcılar bu özelliğin fazla abartı olduğunu ve hile engelleme sisteminin sürekli açık olmasından duydukları rahatsızlıkları dile getirdi. Riot Games’ten gelen açıklamada ise sürücünün hiçbir şekildeRiot Games ana sunucularıyla bağlantı kurmadığı ve çok düşük miktarda sistem kullandığı belirtildi.Ayrıca hilelerin büyük kısmının engelleme sisteminin başlatılmasından önce çalışmaya başlatıldığının da altı çizildi.

Yorum Yap