1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Youtube Türkiye’nin Başarılı Sinema Kanalları

Youtube Türkiye’nin Başarılı Sinema Kanalları

Bu yazımızda Youtube Türkiye'de başarılı bulduğumuz film ve dizi kanallarını sizler için listeledik.

unnamed (3)

Hayatımızı evlerde geçirmeye başladığımız bu karantina günlerinde kendimizi sosyal medyada bulmaya ve pek çok dizi, film izlemeye başladık. Dizi ve film önerilerinde, ya da eleştirilerinde Youtube Türkiye de öne çıkan isimleri sizler için derledik.

1.Filme Gitmeden Önce

14 Ağustos 2014’te ilk videosunu paylaşan kanalın yöneticisi Cem Başak. Yıllardır ülkemizin en çok izlenen youtube kanallarından biri olan Filme Gitmeden Önce yaptığı eleştiriler ve analizlerle izleyicileri fazlasıyla tatmin ediyor. Bilgilendirici olmasının yanı sıra komikli ile de ön plana çıkan kanalda seslendirmeyi Can Başak yapıyor. Kanalın abose sayısı ise 771.000. İşi baba oğul yapınca gayet başarılı bir iş ortaya çıkıyor.

2.Ezgi’nin Kanalı

24 Mart 2015 tarihinde açılan Youtube Türkiyenin ilk onaylı sinema kanalı oldu. Kanalı Ezgi Zorba ve Anıl Çelikkaya yönetiyor. Ezgi’nin kanalı WB, Disney, Netflix gibi büyük firmalarla çalışıyor. Sinema bilgilerinin yanı sıra eğlenceli videolarıyla izleyicilerle bulaşan kanal Türkiye sinema severlerinin tanıdığıbir isim. Kanal 590.000 abone sayısına sahip.

3.Filmler ve Filimler

4 Aralık 2015 kurulan Filmler ve Filimler kanalı sinema filmlerini film ve filimler olarak ikiye ayıran bir sosyal medya sayfasıdır. İyi olarak nitelendirdiklerine film, kötülere ise filim diyen ekip filmlerin senaryo, kurgu, seslendirme kısacası sinema alanında çalışan insanlardan oluşuyor. Başlangıçta 3 kişi çolarak başlayan ekibin saysı şuan artmış durumda. Kanalın Youtube’da 871.000 abonesi var.

4.Geekyapar!

12 Eylül 2013 tarihinde açılan Geekyapar! kanalı sadece sinema ile yetinmeyip kendine özgü çektiği videolarla Youtube Türkiye’de yerini alanlar arasında, Film incelemeleri, eleştirileri ve parodiler yapan kanalın Youtube’da 207.000 aboensi bulunmakta.

Bonus:Enver Kahvecioğlu

1 Nisan 2019 tarihinde açılan kanal yeni olmasıyla birlikte çok başarılı işler yapmakta. Kanalında sinema ve tarih üstüne incelemelerde bulunan Enver Kahvecioğlu incelemelerinde oldukça başarılı. Yeni bir Kanal diyebileceğimiz Enver Kahvecioğlu’nu ilerde daha iyi yerlerde göreceğimizden şüphemiz yok.

 

Sizlerle paylaştığımız bu liste ve daha birçok liste için takipte kalın.

 

 

Yorum Yap