1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Bulut Oyun Teknolojisine Samsung ve Xbox Beraber Giriyor

Bulut Oyun Teknolojisine Samsung ve Xbox Beraber Giriyor

Güney Koreli teknoloji devi Samsung ve Xbox bulut oyun teknolojisi için iş birliği yapmaya başladı.

samsung xbox

Geçtiğimiz günlerde çıkan Nvidia GeForce Now ve Google Stadia gibi bulut oyun platformları oldukça ilgi görüyor. Geçtiğimiz günlerde Unpacked etkinliğini düzenleyen Güney Koreli teknoloji devi Samsung’da Xbox işbirliği ile çalışmalara başladıklarını duyurdu.

Samsung ve Xbox İş Birliği

2 Gün önce düzenlediği Unpacked etkinliği ile Galaxy S20 serisi ve Galaxy Z Flip gibi yeni telefonlarının yanı sıra kablosuz kulaklığı Galaxy Buds+’ı da tanıtan Samsung, tanıttığı cihazlar dışında strateji direktörü David Park’ın yaptığı kısa açıklama ile de oyun severleri heyecanlandırdı. Samsung strateji direktörü Davip Park etkinlik sırasında Samsung ve Xbox’ın bulut tabanlı oyun teknolojisi üzerinde çalışmaya başladığını belirti. Samsung bu konuda her hangi bir açıklamada bulunmadı.

Samsung ve Xbox ortaklığı hakkında bir Microsoft sözcüsü Samsung gibi iş ortaklarıyla çalışmak Project xCloud yolculuğumuzda önemli bir adım diyerek Samsung ile çalışmaya başladıklarını doğruladı. Microsoft kendi bulut oyun teknolojisi Project xCloud üzerinde çalışmalarına bir süredir devam ediyor. Microsoft sözcüsü 2020 senesi içerisinde daha fazla açıklama yapmak istediklerini belirtti.

Yorum Yap