1. Ana Sayfa
  2. Bilim&Teknik
  3. Covid-19’un Yeni Görseli Yayınlandı

Covid-19’un Yeni Görseli Yayınlandı

Çin üzerinden yayılan ve etkisini dünyada göstermeye devam eden Corona virüs(Covid-19)'un görüntüsü ABD'de bilim insanları tarafından elde edildi.

covid-19

Çin üzerinden yayılmaya başlayan Corona virüs (Covid-19) bütün dünyayı etkisi altına almış durumda. Şimdiye kadar 1400’den fazla kişinin ölmesine sebep olan Corona virüsün (Covid-19) görüntüleri Amerika Birleşik Devletleri’nde çalışan bilim insanları tarafından yayınlandı.

1400’den Fazla İnsanın Hayatını Kaybetmesine Sebep Oldu

Amerika’da bulunan Ulusal Alerji ve Bulaşık Hastalıklar Enstitüsü’nde çalışan bilim insanları Covid-19(Corona virüs)’ü görüntüledi. Araştırmayı yürüten bilim insanları virüsü görüntülemek için iki farklı tip elektron mikroskobu kullandı. Virüsler yapı gereği tipik bir ışık teleskobu ile görüntülenemeyeceğinden araştırmayı yürüten bilim insanları elektron mikroskobu ile virüsü görüntülemeyi başardı. Ulusal Alerji ve Bulaşık Hastalıklar Enstitüsü (RML) çalışan bilim insanları görüntüyü elde etmek için tarama elektron mikroskobu ve iletim elektron mikroskobu kullandı.

Ulusal Alerji ve Bulaşık Hastalıklar Enstitüsü (RML)’de elde edilen fotoğraflar sonucunda Covid-19 (coronavirüs)’ün 2002’de ortaya çıkan SARS ve 2012’de dünyada etkili olan MERS virüsü ile benzerlikleri olduğunu belirtti. 3 virüsün de birbiri ile aynı taç yapısına sahip olduğunu belirten bilim insanları corona kelimesinin latince de taç demek olduğunu da sözlerine ekledi.

Yorum Yap