1. Ana Sayfa
  2. Bilim&Teknik
  3. Ölen Bir Kişiden Koronavirüs Bulaştığı Açıklandı

Ölen Bir Kişiden Koronavirüs Bulaştığı Açıklandı

Yayınlanan bir makaleye göre koronavirüs Tayland'da bir adli tıp uzmanına ölü bir insandan bulaştı. Böylelikle koronavirüsün ölü bir insandan da bulaşabildiği ortaya çıkmış oldu.


 

Tayland’dan yapılan açıklamaya göre bir adli tıp uzmanına hayatını kaybeden bir insandan koronavirüs bulaştı. Bu açıklama ile birlikte ölü bir insandan bulaşan ilk koronavirüs gerçekleşmiş oldu.

Koronavirüs Ölüden Bulaşabiliyor

Koronavirüs hakkında bilinenlere bir yenisi daha eklendi. Tayland’dan bildirilen yeni bir vaka ile koronavirüsün hayatını kaybeden birisinden kaynaklanan ilk vaka doğrulanmış oldu. Tayland’da yer alan bir adli tıp uzmanına hayatını kaybeden bir insandan koronavirüs bulaştı. Bangkok’ta bulunan RVT Tıp Merkezi’nde görev alan Won Sriwijitalai Journal of Forensic and Legal Medicine’da yayınladığı raporunda Tayland’da bir adli tıp uzmanına ölü bir insandan koronavirüs bulaştığı aktarıldı.

Ölü kişilerden koronavirüsün bulaşabildiğinin gündeme gelmesi ile birlikte adli birimlerin ve cenaze hizmeti veren kurumların dezenfekte edilme işlemleri konuşulmaya başlandı. Makalenin yazarına göre ise adli tıp merkezlerine ameliyathanelere uygulanan dezenfekte işleminin aynısının uygulanması gerekiyor. Virüsün ölü bir insanda ne kadar yaşadığı şu an için bilinmiyor.

Yorum Yap