1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Xbox Series X’in Logosu Ortaya Çıktı

Xbox Series X’in Logosu Ortaya Çıktı

Microsoft'un 2020'nin sonlarına doğru tanıtmayı planladığı oyun konsolu Xbox Series X'in logosu ticari marka başvursunda ortaya çıktı.


Microsoft’un geniş kitleler tarafından beklenen oyun konsolu Xbox Series X için tescillediği logo ortaya çıktı. Microsoft’un Xbox Series X için tescillediği logo sadeliği ve yeni oyun konsolunun dikey tasarımına gönderme yapması ile dikkat çekti.

Xbox Series X’in Logosu Ortaya Çıktı

Microsoft’un bu senenin sonuna doğru Xbox Series X isimli yeni bir oyun konsolu çıkarmayı planlıyor. Oyun konsolu hakkında bilgiler vermekten kaçınmayan Microsoft’un oyun konsolu için ticari marka başvurusu yaptığı ortaya çıktı. Xbox Series X’in logosu da yapılan ticari marka başvurusunda ortaya çıktı.

Xbox Series X’in logosu oldukça basit bir tasarımda ve serinin ismini aldığı X harfini öne çıkaran bir tasarıma sahip. Ayrıca Series kelimesinin X’in yan tarafına dikey olarak yazılmasının da Xbox Series X’in dikey tasarımı ile ilgili olduğu söylenebilir. Xbox Series X’in logosu bir marka değişikliği olarak değil konsola özel bir logoyu temsil ediyor. Ticari markanın kullanımı ise, yalnızca Xbox Series X’i kapsamıyor beraberinde çok çeşitli ürün gruplarını da kapsıyor.

Yorum Yap