1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Xiaomi, Android 11 Tabanlı MIUI 12’yi Tanıttı

Xiaomi, Android 11 Tabanlı MIUI 12’yi Tanıttı

Çinli teknoloji devi Xiaomi Android 11 tabanlı yeni MIUI 12 arayüzünün tanıtımını gerçekleştirdi. Akıllı telefon üreticisi Xiaomi, yaptığı tanıtımda MIUI 12 ile beraber gelecek özellikleri ve yenilikleri paylaştı.

miui 12

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, gerçekleştirdiği etkinlik ile birlikte Mi 10 Lite Zoom adlı akıllı telefon modelini ve Android 11 tabanlı MIUI 12 işletim sistemini tanıttı. Düzenlenen tanıtımda MIUI 12’nin bütün özellikleri ve yenilikleri paylaşıldı.

MIUI 12 Özellikleri

Dark Mode 2.0

MIUI 12’de bulunacak olan yeni Dark Mode 2.0 ile Xiaomi telefonlara duvar kağıdını otomatik olarak koyulaştırma özelliği getirecek. Gündüz gece döngüsü ile beraber çalışacak olan bu özellik, Güneş’in batışı ile birlikte gece saatlerine doğru telefonda kullanılan duvar kağıdını yavaşça koyulaştıracak. MIUI 12 ile birlikte ayrıca aydınlık ve karanlık modlar arasında geçiş yapılırken metinlerin görüntüleme şekli de değişecek. MIUI 12, karanlık mod açıldığında parlamayı azaltmak için yazı tipinin parlaklığını değiştirecek ve yazı tipinin kalınlığını ayarlayacak. Yazı tipi kontrastı da ortama bağlı olacak fakat otomatik bir şekilde değişecek.

Duyusal Görsel Tasarım

Xiaomi düzenlediği etkinlik ile birlikte tanıttığı MIUI 12’de, temel sistem bilgilerini görselleştirerek bir bakış ile görmenizi sağlayacak. Şirket telefonlarına getireceği bu yeni özelliğe “Duyusal Görsel Tasarım” (Sensory Visual Design) adını verdi. Bu özellik ile birlikte artık Xiaomi telefonunuzda Ayarlar sayfasını ziyaret ettiğiniz zaman sistem bilgilerini 3 boyutlu bir şekilde görebileceksiniz.

Süper Duvar Kağıtları

Xiaomi, yaptığı açıklama ile birlikte uzay araştırma verilerine dayanarak Mars ve Dünya’nın yüksek hassasiyetli 3 boyutlu modellerini oluşturduğunu bu modelleri insanların ana ekran ve kilit ekranda kullanabileceklerini belirtti. Ayrıca ‘Süper Duvar Kağıdı’ ismi verilen bu duvar kağıtları karanlık mod ile de uyumlu çalışacak.

Yeni animasyonlar

Xiaomi, MIUI 12’de görsel tasarımla oldukça fazla ilgilendi. MIUI 12 ile birlikte hava animasyonları, ekranınızda hızlandırılmış bir animasyon şeklinde ve gerçek zamanlı hava değişikliklerini sizlere gösterecek. Ayrıca MIUI 12 ile uygulama simgelerinin animasyonu da değişecek ve simgeler hareketlerinize göre değişen gerçek zamanlı geri bildirim üretecek.

Geliştirilmiş gizlilik

MIUI 12 ile birlikte Xiaomi akıllı telefonlarınızda gelişmiş gizlilik özelliklerini kullanabileceksiniz. Örneğin, artık uygulamaların izinleriniz sadece bir kez kullanmasına izin verebileceksiniz.

Yorum Yap