1. Ana Sayfa
  2. Netflix
  3. Netflix’te Bulunan IMDb’si En Yüksek 5 Dizi

Netflix’te Bulunan IMDb’si En Yüksek 5 Dizi

Netflix'te bulunan diziler arasında IMDB'si en yüksek olan 5 diziyi ve bir adet bonus diziyi sizler için sıraladık.


Koronavirüsün ülkemizde ve dünyada etkisini sürdürdüğü bu günlerde evlerinde kalan insanların bir çoğu yeni diziler izlemeye başlıyor. Bizde bu yazımızda size Netflix’te bulunan ve kesinlikle izlenmesi gereken IMDb’si en yüksek 5 diziyi sıralayacağız.

1. Breaking Bad, IMDb Puanı: 9,5

2008’de yayınlanmaya başlayan ve toplamda 5 sezon süren Breaking Bad dizisi, azımsanmayacak kadar çok kişi tarafından gelmiş geçmiş en iyi televizyon dizisi olarak görülüyor. Kimya öğretmeni Walter White’nin para kazanmak amacı ile yaptıkları ve başına gelenleri izlemenizi tavsiye ederiz.

2. Sherlock, IMDb Puanı: 9,1

Sir Arthur Conan Doyle tarafından oluşturulan Sherlock Holmes karakterinin başarılı bir uyarlaması olan Sherlock dizi toplamda 4 sezondan oluşuyor. Her biri bir film tadında olan 13 bölümü dizi başlayan bir çok kişi kısa sürede bitiriyor. Sherlock Holmes’in birbirinden ilgi çekici maceralarını izlemek istiyorsanız Sherlock dizisi sizin için muhteşem bir seçenek.

3. When They See Us, IMDb Puanı: 9,0

When They See Us, dram türünde bulunan dizi 31 Mayıs 4 bölüm uzunluğunda mini dizi olarak yayınlanmıştır. Dizi içeriğinde 1989 yılında ABD’de bulunan Central Park’ta meydana gelen tecavüz ve darp saldırısıyla suçlanan dördü 14 yaşında biri 16 yaşındaki beş kişiden oluşan genç topluluğunun yanlışlıkla suçlanarak hapis cezasına çarptırılmalarını ve bu süreçte kendileri ve ailelerinin yaşadıklarını anlatmaktadır. Bir çok otorite tarafından oldukça olumlu açıklamalar alan When They See Us dizisini kesinlikle izlemelisiniz.

4. Stranger Things, IMDb Puanı: 8,8

Listemizde yer alan bilim- kurgu kategorisinde bulunan 2 diziden birisi olan Stranger Things aynı isimli kitaptan uyarlanmış olup oldukça başarılı bir hikayeye ve görsel efektlere sahiptir. Toplamda 3 sezonu bulunan bu başarılı bilim kurgu dizisini izlemenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz.

5. Black Mirror, IMDb Puanı: 8,8

Listemizde bulunan bir diğer bilim kurgu dizisi Black Mirror aynı zamanda drama ve macera kategorisinde de yer alıyor. Dizinin en büyük özelliği ise dizi kadrosunun yönetmen de dahil olmak üzere her bölümde değişiyor olması. Şimdiye kadar 5 sezonda 22 bölümü yayınlanan Black Mirror bize göre kesinlikle bir baş yapıt.

BONUS: Brooklyn Nine-Nine, IMDb Puanı: 8,4

Brooklyn Nine-Nine toplamda 7 sezonu bulunan ve bunların sadece 5’i Netflix’te yer alan aksiyon komedi türünün en kaliteli dizilerinden birisidir. Brookly Nine-Nine, New York Polisi’nin Brooklyn’de bulunan kurgusal 99. Bölge Karakolunda yaşananlar konu alıyor. Dizinin karakterlerinin hepsinin birbirinden özgün ve özenle tasarlanmış olduğunu belirtmekte fayda var. Özellikle Jake Peralta’nın cool coool cool cool cool bir karakter olduğunu belirtmekte fayda var.

 

kaynak : https://ilave.net/netflixte-bulunan-en-iyi-5-dizi/

Yorum Yap