1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Xiaomi Mi 10 Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Xiaomi Mi 10 Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Çinli teknoloji devi Xiaomi'nin yeni amiral gemisi telefon modelleri Mi 10 ve Mi 10 Pro'nun küresel tanıtım etkinliğinin tarihi açıklandı.

mi 10

Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin Covid-19 sebebi ile ertelenen Dünya Mobil Kongresi’nde tanıtmayı planladığı amiral gemisi telefon modeli Mi 10’un yeni tanıtım tarihi belli oldu. Xiaomi yeni amiral gemisi telefonları Mi 10 ve Mi 10 Pro’yu 27 Mart’ta online olarak tanıtılacak.

Xiaomi Mi 10 Küresel Olarak 27 Mart’ta Tanıtılacak

Geçtiğimiz ay Çin’de lokal bir tanıtım düzenleyen Xiaomi’nin amiral gemisi telefonlarının küresel olarak ne zaman tanıtılacağı belli oldu. Xiaomi attığı tweet ile birlikte yeni amiral gemisi telefonları Xiaomi Mi 10 ve Xiaomi Mi 10 Pro’yu 27 Mart’ta Twitter, Youtube ve Facebook üzerinden yayınlanacak olan canlı yayın ile tanıtacaklarını duyurdu. Atılan tweette ayrıca bu kadar beklemenin yettiği ve bekleyenlerin bütün ayrıntıları öğrenmek 27 Mart’taki etkinliğe hazır olmaları gerektiği belirtildi.

Xiaomi’nin yeni amiral gemisi telefonlarının özellikleri arasındaki büyük farklar bir tek batarya boyutu ve kameralar arasında olacak. Telefon modellerinin ekranları 90 hz ekran yenileme hızına sahip 6,67 inç boyutunda ekranlara sahip olacak. Telefonların en düşük modelleri Snapdragon 865 işlemciye sahip olacak ayrıca 8 GB RAM’den ve sırasıyla 128 GB ve 256 GB depolama alanından başlayan modellere sahip olacaklar. Xiaomi’nin iki yeni telefonunda da 108 MP çözünürlükte ana kamera kullanırken aradaki fark yan kameralarda yer alacak. Xiaomi Mi 10’nun başlangıç fiyatı 570 Dolar iken Mi 10 Pro’nun ise 715 Dolar olacak. Türkiye’de ise sırasıyla yaklaşık 7000 Türk Lirası ve 9000 Türk Lirası fiyat etiketine sahip olacaklar.

Yorum Yap