1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. Blossoms, Corona Salgını Nedeniyle Ertelendi

Blossoms, Corona Salgını Nedeniyle Ertelendi

Wong Kar-wai’nin Blossoms romanından uyarlayacağı film ve dizinin prodüksiyonu Çin’deki Corona virüsü nedeniyle ertelendi. Salgın yüzünden çekimlerin ne zaman başlayacağı da belirsiz.

unnamed

Wong Kar-wai’nin Blossoms romanından uyarlayacağı film ve dizinin prodüksiyonu Çin’deki Corona virüsü nedeniyle ertelendi. Çekimlerin ne zaman başlayacağı ise belirsiz.

Virüs Nedeniyle İptal Olan Blossoms

2013 yapımı The Grandmaster’la hatırlayacağımız ünlü ve usta yönetmen Wong Kar-wai, uzun bir aradan sonra yeni film ve dizileriyle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyordu, fakat son günlerde Çin’de yaşamı her anlamda kitleyen Corona Virüsü salgını yüzünden yönetmen Wong Kar-wai projelerini ertelemek zorunda kalacak gibi görünüyor. 2046, In the Mood for Love ve Chungking Express gibi bir çok akıllarda kalıcı filmi sinema dünyasına kazandıran, Çin’in en özel isimlerinden biri olan Wong Kar-wai’nin gelecek projesinin diğer filmleriyle bağı olan Blossoms olacağı bir süre önce ortaya çıkmıştı.Kar-Wai, geçen sene, yıllardır üstünde çalıştığı senaryonun hazır olduğunu açıklamıştı. Sonrasındaysa planlarında farklılık yapıp aynı romanı önce diziye uyarlamaya karar verdi.

Wong Kar-wai’nin Blossoms’tan uyarlanacak diziye bu yılın ilk çeyreğinde başlaması bekleniyordu. Fakat ülkeyi alarm durumuna sokan Corona virüsü yüzünden hem dizi hem de film çekimleri ertelendi. Corona Virüsünden ne zaman kurtulunacağı bilinmediği için çekimlerin ne zaman çekileceği henüz belli değil.

Yorum Yap