1. Ana Sayfa
  2. Bilim&Teknik
  3. Corona Virüs Hakkında Rahatlatan Açıklama Yapıldı

Corona Virüs Hakkında Rahatlatan Açıklama Yapıldı

Dünya Sağlık Örgütü'nde görev alan bilim insanı Dr. Michael Ryan yaptığı açıklamada virüsün görüldüğü kadar korkutucu olmadığını belirtti.

covid-19

Dünyada insalar tarafından oldukça fazla panik ile karşılanan Corona Virüs(Covid-19)’a yönelik Dünya Sağlık Örgütü’nde görev alan bilim insanı Covid-19 virüsü ile ilgili açıklama yaptı.

Covid-19 Korkutucu Boyutlarda Değil

Geçtiğimiz günlerde Dünya Sağlık Örgütü tarafından Covid-19 ismi verilen Corona virüs dünyada şimdiye kadar 1300 kişinden fazla insanın hayatını kaybetmesine sebep oldu. Çin dışında ölüm sayısı sadece 3 ile sınırlı olan virüs hakkında Dünya Sağlık Örgütü’nde görev yapan bir bilim insanı açıklama yaptı. Yaptığı açıklama ile insanların rahatlamasını sağlayan bilim insanı açıklamasında virüsün görüldüğü kadar korkutucu olmadığını belirtti.

Dünya Sağlık Örgütü’nde görev alan bilim insanı Dr. Michael Ryan, Covid-19 yani Corona virüsün görüldüğü kadar korkutucu olmadığını belirtti. Bilim insanı yapıtığı açıklamada virüsün Çin dışında anormal bir artışa sahip olmadığını sözlerine ekledi. Virüs hakkında açıklamalarına devam eden bilim insanı Dr. Michael Ryan virüs hakkında Singapur, Çin ve Hong Kong’da göğüs rahatsızlığı yaşayan kişilerin rutin testlerinde Covid-19’a rastlanılmadığını belirtti. Bilim insanı virüsün tedavisinde 2002 SARS salgınında kullanılan standart antiviraller dışında bir metot kullanılmadığını belirtti.

Yorum Yap