1. Ana Sayfa
  2. Bilim&Teknik
  3. Koronavirüs Sebebi İle Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 32 Bini Geçti

Koronavirüs Sebebi İle Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 32 Bini Geçti

Çin üzerinden dünyaya yayılan ve bir çok ülkede sokağa çıkmaların kısıtlanmasına sebep olan koronavirüs sebebi ile hayatını kaybedenlerin sayısı 32 bini geçti.


2019’un sonlarına doğru Çin’in Wuhan kentinden ortaya çıkan koronavirüs Dünya üzerinde toplamda 32 binden fazla insanın hayatını kaybetmesine sebep oldu. Toplam koronavirüs vaka sayısı ise 685 bini geçti.

İtalya’da Koronavirüs Yüzünden Ölenlerin Sayısı 10 bini Geçti

Çin’in koronavirüs salgınını kontrol altına alması ile birlikte virüsün merkezi haline gelen Avrupa’da toplam vaka sayısı 331 bin olarak paylaşıldı. Koronavirüs sebebi ile hayatını kaybedenlerin 20984’ü Avrupa’da yer aldı. En çok vaka bulunan ülke 124 bin vaka ile Amerika Birleşik Devletleri iken ABD’den sonra en çok vaka bulunan ülke 92 bin vaka ile İtalya oldu. Toplamda 81 bin vaka bulunan Çin’in ise vakalarının sadece 2691’inin aktif olduğu diğer vakaların kapandığı belirtildi. Paylaşılan rakamlara göre Avrupa’da günlük 40 binden fazla vaka ortaya çıkarken 3000 bine yakın insan da koronavirüs sebebi ile hayatını kaybediyor.

Koronavirüs sebebi ile şimdiye kadar toplamda 32156 insan hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden insanların 10023’ü İtalya’da yer alırken İtalya’yı 6 binden fazla hayatını kaybeden insan ile birlikte İspanya takip etti. Türkiye’de ise toplam vaka sayısı 7402 iken koronavirüs sebebi ile 70 kişi hayatını kaybetti.

Yorum Yap