1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. En İyi Klasik Quake Özellikleri

En İyi Klasik Quake Özellikleri

En İyi Klasik Quake

Portal nişancı ‘Splitgate’, daha büyük, daha iyi bir beta olan Sezon 0’ı başlattı. Bölme kapısı, en iyi klasik Quake çok oyunculu özelliklerini bir araya getiren bir FPS ve portal, olası olmayan bir nişancı başarı öyküsüdür. Geçen ay açık betası sırasında, konsollara geçtiğinde ve çapraz platform oyununu tanıttığında şaşırtıcı bir şekilde 10 milyon indirmeye ulaştı. Ve bu başarıyı kutlamak için bugün geliştirici 1047 Games bir sonraki beta aşamasını başlattı.

En İyi Klasik Quake
En İyi Klasik Quake

“Bir ay içinde sunucularımız aynı anda 4.000 oyuncuyu desteklemekten 175.000 oyuncuya çıktı!” bölme kapısı yaratıcısı ve 1047 Games CEO’su Ian Proulx, PlayStation blogunda yazdı. “Sonuç olarak, sunucularımızda bazı artan sıkıntılar vardı, bu yüzden arka uç çökmelerini önlemek için kısa vadeli çözümler uygulamak zorunda kaldık.”

Yeni kullanıcıların akınına uğrayan Proulx, oyunun resmi lansmanını ertelemeyi ve beta aşamasını uzatmayı seçtiğini söylüyor. Mevcut oyuncular, Sezon 0’da Karman Station, yeni bir harita ve yeni bir Enfeksiyon oyun modu da dahil olmak üzere bir dizi yeni içerik bekleyebilirler. Ayrıca bir 0. Sezon Savaş Bileti ve edinilecek çok sayıda yeni donanım var. Oynaması ücretsiz bir oyunu bir şekilde desteklemeleri gerekiyor, değil mi?

Bir öncekinde 10 saatten fazla geçirdikten sonra bölme kapısı beta, oyunun neden bu kadar çabuk tutulduğunu görmek kolay. Sağlam nişancı mekaniklerini tamamen yeni bir şeyle birleştiriyor: Düşmanları ışınlamak veya yok etmek için kullanabileceğiniz, haritanın etrafına portallar yerleştirme yeteneği. Bir şey olursa, piyasadaki Battle Royale oyunlarının selinden hoş bir mola.

Süre bölme kapısı Henüz resmi bir lansman tarihi yok, tecrübelerime göre beta oldukça kararlı. Proulx, 1047 Games’in gelecekte ek haritalar, silahlar ve diğer öğelerin yanı sıra bir harita düzenleyici üzerinde de çalıştığını söylüyor.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. 3 sene önce

    Quake çok eski bir oyun diye hatırlıyorum halan gündemde olması şaşırtıcı. 2000’den eskiydi galiba.. Ekibi sağlam devam ettiriyolar sevindirici.

    • 3 sene önce

      Quake, id Software tarafından geliştirilerek 1996 yılında çıkarılan bir FPS bilgisayar oyunudur. Quake serisinin ilk oyunudur. Daha güzel çalışmalar yapacaklar gibi gözküyor, takipte kalalım 🙂