1. Ana Sayfa
  2. Bilim&Teknik
  3. Korona Virüs’ü Çin Dışında Birisini Öldürdü

Korona Virüs’ü Çin Dışında Birisini Öldürdü

Tüm Dünya'da yayılmaya devam ederen Korona virüs Çin dışında ilk defa birisinin canını aldı.

corona

Geçtiğimiz günlerde tüm dünyayı korkusu altına saran ve her hangi bir aşısı bulunmayan Korona virüs Çin dışında ilk kez bir insanın hayatına son verdi. Filipinlerde yaşanan bu ölümle beraber Korona virüs toplamda 305 kişinin canını aldı.

Çin Dışında İlk Ölüm

Tüm Dünyanın önlemler almasına sebep olan, büyük markaların Çin’deki hizmetlerini askıya aldıran Korona virüs hızla yayılmaya devam ediyor. Dünya’da toplamda hükumetler tarafından doğrulanan vaka sayısı 14 binin üzerine çıktı. Korona virüs şimdiye kadar Çin hariç 27 ülkede daha insanlarda tespit edildi. Geçtiğimiz günlerde Amerika’da gerçekleşen ilk Çin dışında ki virüs bulaşma durumundan sonra bugün de Çin dışında ki ilk ölüm gerçekleşti. Filipinlerde Korona virüs dolayısıyla bir kişi hayatını kaybetti.

Türkiye’de ise Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca virüsün Türkiye’de bulunmadığını belirtti. Bakan bu konuda gerekli önlemleri aldıklarını belirtti. Korona virüs Avrupa’da Almanya, Fransa ve Finlandiya dahil olmak üzere bir kaç ülkede görüldü. Türkiye’ye yakın diğer ülkelerden Rusya’da da görülmüş olması vatandaşları bir miktar tedirgin etti.

Yorum Yap