1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Koronavirüs Günlerinde Türkiye’nin En Çok Oynadığı Oyunlar Açıklandı

Koronavirüs Günlerinde Türkiye’nin En Çok Oynadığı Oyunlar Açıklandı

Koronavirüs sebebi ile evden çıkılmayan bugünlerde geçen senenin bugünlerine göre oyun sektöründe yaşanan farklılıklar açıklandı.

en çok oynanan oyunlar

2019’un sonunda Çin’in Wuhan kentinden ortaya çıkan ve dünya üzerinde 2 milyondan fazla vaka sayısı bulunan yeni tip koronavirüs salgını, insanların evlerinden çıkmayarak sosyal izolasyonu sağlamaya çalışmasına sebep oluyor. Yapılan araştırmalar Türkiye’nin bu süreçteki oyun oynama istatistiklerini ve önceye göre olan değişimini ortaya koydu.

Koronavirüs Salgını Sebebi ile Oyun Oynayan Kişi Sayısı %10 Arttı

Next in Game isimli oyun ve e-spor ajansı yaptığı açıklama ile koronavirüs salgını sebebi ile değişen oyun oynama istatistiklerinin bulunduğu raporu paylaştı. Rapora göre koronavirüs salgını sebebi ile geçtiğimiz seneye oranlar oyunlara yatırılan para miktarı geçen seneye göre %60 arttı. Araştırma ayrıca indirilen oyun miktarı ve e-spor müsabakalarının izlenme sayılarının da önceye oranla %30 arttığını belirtti.

Türkiye E-Spor Federasyonu (TESFED) Başkanı Alper Afşin Özdemir yaptığı açıklamada koronavirüs salgını sebebi ile Türkiye’nin değişen rakamlarını açıkladı. Oyun enstitüsünün satışlarının bu günlerde önceki zaman dilimlerine göre dijital oyunlarda yüzde 52.9, fiziksel oyunlarda yüzde 82, konsol oyunlarda ise yüzde 155 olduğunu sözlerine ekledi. Bu süreçte Türkiye’de en çok oynanan oyunlar ise PUBG, FIFA ve League of Legends oldu.

Yorum Yap